środa, 7 marca 2012

Trendy wiosna-lato 2012

Wiosna 2012 wita nas kolorami! Romantyczki ucieszy obecność pasteli, bardziej odważne dziewczyny sięgną po żywe kolory, a zwolenniczki klasyki – po biel i kolor cielisty.


Do łask wracają żywe, nasycone kolory. Można je łączyć z innymi intensywnymi barwami lub przeciwnie, ze stonowanymi - czystą bielą lub beżem. Kolorem sezonu jest intensywny lazur. Wbrew pozorom uniwersalny - pasuje delikatnym blondynkom i ognistym brunetkom, w stylizacjach formalnych, jak i casualowych.


Dobra wiadomość dla romantyczek: nieco zapomniane pastele powracają w wielkim stylu. Wśród nich: banany, morele, błękity, mięta, szarości, pudrowy róż, beże, kremy... Nowością są ich metaliczne odcienie. Żeby nie wyglądać zbyt cukierkowo, warto postawić na  proste fasony i skromne dodatki.


Biel i kolor nude nie wychodzi z mody. Ubrania w cielistym kolorze sprawdzą się w pracy, będą też doskonałe na inne oficjalne okazje. W takich sukienkach, spodniach, bluzkach każda z nas ma szansę wyglądać delikatnie, eterycznie i kobieco.


Etno odżywa niemal każdego lata. Niektórzy twierdzą, że jest to wyraz troski o losy Afryki i zaznaczenie wsparcia, jakiego jej udzielamy. Drapieżne wzory i kolory ziemi najlepiej wyglądają w mocnym słońcu, kiedy żar leje się z nieba.


Wzory pojawiają się w przeróżnych kontekstach, z których najpopularniejsze są etniczne inspiracje afrykańskie, retro - przede wszystkim pop-artowe lata 60., nieśmiertelne motywy kwiatowe oraz roślinne i wyjątkowe popularne jesienią grochy. Wielce wskazane jest zestawianie ze sobą różnych, kontrastujących ze sobą motywów.

1 komentarz: